W serwisie samochodowym


Prowadzenie serwisu samochodowego, niezależnie czy takiego, który zatrudnia tylko kilka osób, czy tez takiego, który jest wielkim zakładem utrzymującym wiele setek rodzin, jest bardzo trudne. Przede wszystkim, w przeciwieństwie do handlu, związane jest to ze spełnianiem wielu różnych norm sanitarnych oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.

Praca w serwisie samochodowym nie jest prosta

Nie da się bowiem ukryć, że praca mechanika w serwisie samochodowym jest wymagająca i nie jest szczególnie czysta. Przykład pierwszy z prawej, jaki można w tym przypadku wymienić, to fakt, że szef serwisu samochodowego wszystkim swoim pracownikom koniecznie musi przecież zapewnić buty robocze, aby mieli oni w co się ubrać i w czym wykonywać swoje zadania.

Praca w serwisie samochodowym nie należy do najłatwiejszych zajęć w życiu

Zobacz na ten temat więcej na acgauto.pl. Prawo pracownicze właśnie takie rozwiązanie przewiduje. W dodatku do każdego zajęcia muszą być przewidziane przecież odpowiednie narzędzia, które zapewnią mechanikowi nie tylko wygodę pracy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo w czynnościach, które na co dzień w serwisie samochodowym on wykonuje.

Serwis musi zadbać o dobro mechanika

Dość proste i oczywiste jest, że auto-serwis będzie musiał swoim pracownikom zapewnić inne narzędzia, niż serwis zajmujący się czymś innym, niż samochody. Też jasne jest, że w obu tych przypadka obuwie pracownicze musi spełniać trzy główne przesłanki. Po pierwsze więc nie może ograniczać ruchowo pracownika serwisu samochodowego i być wygodne. Po drugie natomiast musi zapewniać mu bezpieczeństwo i ochraniać jego nogi. Trzeci zaś warunek to musi spełniać wszelkie wspomniane na początku tekstu normy prawne. Jeśli buty do pracy będą sprawą, o której pracodawca zapomni, może z tego powodu narazić się na różne nieprzyjemności. Będzie dobrze, jeśli będą to tylko i wyłącznie mandaty karne i nic ponadto. A chyba chcemy aby serwis samochodowy nie tylko sprawnie i dobrze naprawiał auta, ale aby również był przyjazdy dla swoich pracowników.